praca z ciałem

 


 

menu spa 

Praca z kobiecością

Co to znaczy być kobietą? W pełni kobiecej mocy?

Jaka jest nasza kobiecość?

Tak częsty brak akcepetacji dla swojego ciała i wyglądu, seksualności, zmysłowości czy choćby fizjologii to wierzchołek góry lodowej w naszym postrzeganiu swojej własnej kobiecości. Pod nim skrywa się to co nieświadome - emocje, braki związane z okresem dzieciństwa i dojrzewania, stereotypy, pewne cechy charakteru.

Dopóki są nieuświadomione i niewydobyte na światło dzienne pozostając w sferze podświadomości sabotują to co jest zgodne z Twoją naturą - działasz wbrew sobie, wbrew swojemu ja. 

W sferze fizycznej, cielesnej nalezy popatrzeć uważnie jak się ma miednica . To obszar, który jest powołany do tego by tętnić kreatywnocią, tworzyć nowe życie, projekty, radość, entuzjam często zamiast życia nosi w sobie sztywność, chłód, zamrożenie, ból - brzucha, kości krzyżowej, bioder. Tzw. odcięcie obszaru miednicy następuje najczęściej już we wczesnym okresie życia o ile jako dziecko, czułaś  że Twoje potrzeby takie jak miłość, bezpieczeństwo, szacunek nie są zaspokajane.

sferze zdrowotnej są to problemy z cyklem miesiączkowym, zapalenia przydatków, zaburzenia funkcjonowania jajników i wszelkie choroby kobiece, bóle bioder, kości krzyżowej. W sferze życiowej obszar ten odpowiada między innymi za umiejętnośc nawiązywania zdrowych, dobrych relacji rodzinnych i społecznych.

Miednica to miejsce, gdzie rodzą się emocje - czasami musisz odciąć tę sferę emocji, gdyż nieznośnie zmuszałaby Cię do zmiany kursu, skonfrontowania się z trudnymi kwestiami. Poruszenie tego obszaru w trakcie terapii sprawi, że dojdą do głosu Twoje prawdziwe potrzeby a dzięki temu będziesz miała świadomość z jakimi kwestiami popracować w swoim życiu.

Zapraszam do terapii, jeśli miewasz problemy i dolegliwości takie jak:

  • zaburzenia cyklu menstruacyjnego
  • zaburzenia hormonalne
  • bolesne miesiączki
  • silne napięcie przedmiesiączkowe
  • zaburzenia płodności
  • bóle brzucha niewiadomego powodu, psychosomatyczne
  • problemy z seksualnością
  • blokady fizyczne i psychiczne w ciele po przebytych porodach, nadużyciach seksualnych
  • problemy w relacjach z matką/w związkach
  • zaburzenia odżywiania

Uwalniając energię doświadczeń życiowych w trakcie terapii czaszkowo-krzyżowej terapeuta przywraca prawidlową pracę systemowi czaszkowo-krzyżowemu a tym samym całemu ciału.

Wspólna praca może przyczynić się znacznie do poprawy samopoczucia w zakresie fizycznego i emocjonalnego odczuwania kobiecości

Pakiet terapeutyczny ustalamy po sesji konsultacyjnej - zwykle obejmuje on terapię tck z sesjami Procesu Tworzenia, które pozwolą ci na dokładne przyjrzenie się sobie.

Prócz pracy terapeutycznej z cialem jestem współautorką i współprowadzącą cyklu Sztuka bycia sobą, która pozwala mi poruszać się w tym obszarze świadomości wielokierunkowo i ogladać problematykę kobiecą z różnych punktów widzenia.

Zapraszam również do udziału w rocznej Kobiecej Rozwojowej grupie medytacyjnej (start 17.01.2017)

Oraz na Warsztaty Wprowadzenia do Procesu Tworzenia

 

kreska

Warszawa - Wilanów, ul. Chorągwi Pancernej 86, tel. 605 100 387, e-mail: pracownia@zielonapomarancza.pl. Jeśli nie odbieram telefonu to znaczy, że pracuję - proszę o przesłanie smsa z zapytaniem - na każdy odpowiem! :)