praca z ciałem

 


 

menu spa 

Domknięcie porodu

Cykl mający za zadanie domknięcie procesu porodu, jest przeznaczony zarówno dla osób, które mają potrzebę integracji własnego porodu jak też dla kobiet po porodzie.

Cykl obejmuje 4 spotkania:

3 sesje terapii czaszkowo-krzyżowej - ze szczególnym uwzględnieniem technik równoważacych poród - zarówno u matki jak i u dziecka

1 sesja masażu Rebozo - jest to szczególny, duchowy masaż chustą Rebozo, zamykający okres ciąży, porodu i połogu kobiety

 

Co to jest rebozo?

Jest to ozdobna, długa nawet do 3, 5 metra długości chusta powszechnie używana i noszona przez kobiety w Meksyku i Ameryce Środkowej. Zrobiona z grubego materiału, najczęściej wełny, bawełny lub jedwabiu. Najczęściej używana do noszenia dzieci, chusta rebozo znalazła też swoje zastosowanie w położnictwie. Powszechnie używana w Meksyku przez położne w opiece nad kobietą w ciąży i porodzie wraz z rozwojem zawodu douli przywędrowała do Europy Zachodniej.

Technika używania rebozo jest bardzo prosta, a jej efekty skuteczne i bezpieczne dla kobiet. Podczas ciąży chusta używana jest do masażu ciała kobiety , dając jej niezwykłe odprężenie, relaks, a w porodzie łagodzi ból i wpływa pozytywnie na jego przebieg. Chusta rebozo znajduje się w torbie każdej meksykańskiej położnej.

Rytuał zamykania na zakończenie połogu trwa ok 30 minut, wykonywany jest przez dwie doule. W czasie spotkania zaciskamy Twoje całe ciało przy użyciu szala rebozo, by pomóc mu dosłownie i symbolicznie zakończyć okres ciążowo-porodowo-połogowy.

Masaż rebozo wykonuje doula Agnieszka Rudzińska-Jobda , więcj informacji znajdziesz tutaj

Cena pakietu to 540 zł

kreska

Warszawa - Wilanów, ul. Chorągwi Pancernej 86, tel. 605 100 387, e-mail: pracownia@zielonapomarancza.pl. Jeśli nie odbieram telefonu to znaczy, że pracuję - proszę o przesłanie smsa z zapytaniem - na każdy odpowiem! :)