praca z ciałem

 


 

menu spa 

Praca z sercem

Ten cykl pracy z ciałem obejmuje część uwalniającą i równoważącą z poziomu ciała jak też rozwojową. Będzie właściwy dla Ciebie, jeśli odczuwasz u siebie objawy takie jak:

Na poziomie fizycznym

 • zaburzenia pracy serca i ciśnienia krwi,
 • bóle klatki piersiowej i pleców,
 • trudności z głębokim, spokojnym oddychaniem,

Na poziomie psychicznym

 • brak wewnętrznej harmonii, nerwowość, rozdrażnienie
 • poczucie smutku, braku sensu życia, depresja.

Sesje terapeutyczne są tak dobrane by przede wszystkim przebudzić potencjał Twojego serca, uwolnić zablokowaną doświadczeniami energię emocjonalną, przywrócić otwartość, zaufanie, poczucie bezpieczeństwa.

Przeciwwskazaniami do terapii są świeże stany pozawałowe i pooperacyjne oraz bardzo wysokie ciśnienie krwi.

Celem cyklu jest :

 • rozluźnienie obszaru klatki piersiowej,
 • zmniejszenie dolegliwości bólowych,
 • usprawnienie procesu oddychania,
 • poprawa jakości snu
 • odprężenie
 • wzrost radości życia, otwartości, chęci doświadczania
 • wzrost akceptacji siebie
 • wzrost poczucia wewnętrznej miłości, serdeczności, współczucia, empatii, bliskości z innymi ludźmi
 • zmiana wzorców psycho-fizyczno-emocjonalnych

 

Przebudzenie serca duchowego

Jak pokazują badania na prawidłową pracę serca mają nie tylko czynniki fizyczne (dieta, ruch, równowaga w życiu) ale również sfera emocjonalna i nasza świadomość.

Powszechnie przyjmujemy, że to mózg jest organem dowodzącym w naszym ciele. Okazuje się jednak że serce nie tylko posiada bowiem własny system nerwowy ale też potrafi odczytywać informacje z zewnątrz zanim zostaną one przerobione przez nasz mózg.

W 1983 roku serce zostało zakwalifikowane jako gruczoł wydzielania wewnętrznego. Hormony, które produkuje to ANF (oddziałujący na naczynia krwionośne, nerki, nadnercza oraz na pewne rejony regulujące w mózgu) oraz między innymi oksytocyna. Trzeba wiedzeć, że oksytocyna to nie tylko hormon wpływający na przebieg porodu ale ma swoją ważną rolę w budowaniu więzi macierzyńskich, bliskich i trwałych relacji z ludźmi, współuczestniczy w procesach adaptacji, poznania, komunikacji społecznej.

Serce produkuje podobną ilość oksytocyny jak mózg - zatem ma istotny wpływ na wszystkie wyżej wspomniane obszary.

Nie wyleczone rany z przeszłości są jak odciski życia zatopione w naszym ciele - w powięziach, mięśniach, oponie twardej. Każda nieprzetransformowana sytuacja sprawia, że ciało wytwarza mechanizmy kompensacyjne i obronne. Na skutek przewlekłego strachu, bólu przepona piersiowa przemieszcza się w dół utrwalając taki wzorzec reakcji. Plecy ulegają zaokrągleniu a klatka piersiowa zapada się. W takim ciele serce jest jak uwięzione jak w klatce - nie ma przestrzeni na prawidłową pracę. 

Tak jak ruch, zdrowe odżywianie są fizycznym pożywieniem dla serca tak duchowym pokarmem są harmonia, łagodność, akceptacja, wybaczenie, pojednanie. Choć jest to trudne do wyobrażenia to wrażliwość czyni serce silnym i zdrowym a nie tak często praktykowane przez nas nakładanie "zbroi" by się ochronić przed zranieniem.

Regulacja całego organizmu

Uważa się że oprócz oczywistych funkcji jakie spełnia serce fizyczne wytwarzane przez nie pole eklektyczne wpływa na całe ciało człowieka oddziałując wzajemnie z organami i innymi strukturami. Wzmacnia je i wprowadza stan zdrowia i równowagi do całego organizmu. Jednocześnie zmienia się nasze oddziaływanie na innych ludzi:

"Eksperymenty przeprowadzone w Instytucie HeartMath znalazły niezwykły dowód na to, że pole elektromagnetyczne serca może transmitować między ludźmi informacje. Byliśmy w stanie zmierzyć wymianę energii serca pomiędzy osobami oddalonymi od siebie do 5 stóp (1,70 metra) odległości. Odkryliśmy również, że fale mózgowe jednej osoby faktycznie mogą synchronizować się do serca innej osoby. (...) Kiedy osoba generuje koherentny rytm serca wystąpienie synchronizacji pomiędzy falami mózgowi tej osoby i biciem serca drugiej jest dużo bardziej prawdopodobne. Odkrycia te mają intrygujące implikacje sugerujące, że osoby w psychofizjologicznie koherentnym stanie stają się dużo bardziej świadome informacji zakodowanych w polach serc tych wokół nich." Żródło

 

Przebieg spotkań

 • 1 sesja masażu 1h 
 • 4 sesje terapii czaszkowo-krzyżowej 1h
 • 2 sesje tck 1,5h (w tym technika metamorficzna)
 • 3 sesje Procesu Tworzenia 1h

 

Techniki pracy

Całościowo terapia została zaplanowana tak by z poszczególnych metod terapeutycznych wykorzystać techniki najbardziej efektywne w pracy z sercem.

 • Masaż obejmuje zarówno przednią jak i tylną część klatki piersiowej - zwiększa elastyczność i mobilność, rozluźnia napięte mięśnie, zdejmuje emocjonalny "pancerz" ciała.
 • terapii czaszkowo-krzyżowej korzystam z elementów uwalniania powięziowo-tkankowego, tzw zaiskrzenia serca oraz stabilizacji układu nerwowego szczególnie zwracając uwagę na równoważenie serce - pień mózgu (w którym znajduje się ośrodek regulujący pracę serca).
 • Istotne i głębokie jest włączenie techniki metamorficznej (terapia na refleksach kręgosłupa na stopach), której celem jest uwolnienie i integracja doświadczeń ciała z okresu porodu i ciąży 
 • Sesja Procesu Tworzenia pozwala na bezpośrednią pracę nad blokującym serce wydarzeniem z przeszłości, transformuje i zmienia świadomość co przyczynia się do odblokowania powięziowego.

Więcej o każdej z technik przeczytasz w dziale terapie. Opis masażu pleców znajdziesz tutaj

Koszt : 1557 zł  /pakiet obejmuje 10% znizki w stosunku do ceny regularnej

Cykl obejmuje 10 spotkań, wizyty zaleca się w miarę mozliwości raz na tydzień lub na dwa tygodnie.

Zapraszam serdecznie do kontaktu w przypadku wątpliwości i pytań.

Jeśli nie wiesz czy ten cykl jest dla Ciebie - być może porzebujesz innej pracy z ciałem - zapraszam na sesję konsultacyjną - koszt sesji 200 zł, ok. 1,5h

OPINIE

"Fizyczne efekty pracy z Anią nad sercem to przede wszystkim uspokojenie mojego serca, które często było rozedrgane i biło za szybko. W trakcie pracy z Anią sama zdecydowałam się powoli odstawić leki przyjmowane od lat (beta blocker). Nie przyjmuję ich już od wielu miesięcy. Mój puls zwolnił a ja złagodniałam. Taką siebie wolę :) Dziękuję Aniu!" Anna Walczuk

kreska

Warszawa - Wilanów, ul. Chorągwi Pancernej 86, tel. 605 100 387, e-mail: pracownia@zielonapomarancza.pl. Jeśli nie odbieram telefonu to znaczy, że pracuję - proszę o przesłanie smsa z zapytaniem - na każdy odpowiem! :)