praca z ciałem

 


 

menu spa 

Częste pytania

Czy terapia czaszkowa jest formą bioenergoterapii?

Nie. Terapia czaszkowa opiera się na pracy w tzw podstawowym, średnim i długim polu, które stanowią naturalne pole każdego człowieka. Opiera się na kontakcie z układem czaszkowo-krzyżowym poprzez system nerwowy, powięzi ciała i kości. Terapeuta pozostaje neuralnym i uważnym obserwatorem tego procesu pozwalając tym samym, by organizm uruchomił i prowadził procesy autoregulacji.

 

Czy terapia czaszkowa jest bolesna?

Zazwyczaj zabieg jest przyjemny. Możesz odczuwać delikatne mrowienie, ciepło, zimno, odreagownie w obrębie mięśni. Po sesji ciało jest rozluźnione a umysł spokojny i wyciszony. Przy całościowym odwijaniu ciała (które następuje nie wcześniej niż po serii kilkunastu zabiegów) możesz odczuwać ból, wywołany ustawianiem się tkanek względem siebie. Czasem przy uwalnianiu traumy fizycznej lub psychicznej pojawiają sie emocje, którym towarzyszyć mogą łzy, smutek. Uwolnione emocje to jednocześnie ulga dla ciała  - potraktuj to jako dar.

 

Ile potrzebuję zabiegów tck?

Terapia czaszkowa jest formą pracy z ciałem - nalezy ją traktować podobnie jak wszelkie inne formy pomocy. Dlatego też 1 zabieg nie przyniesie wymiernych efektów. Jesli masz bardzo spięte, zestresowane ciało zwykle na pierwszych sesjach nie czujesz przebiegu terapii - co nie oznacza, że zabieg jest nieskuteczny. Ciało przebudza się powoli. Dlatego też - jeśli Twoje problemy trapią Cię od wielu lat, miewasz choroby psychosomatyczne, urazy powypadkowe, pragniesz pracować nad traumą porodową, bądź inną lub po prostu potrzebujesz rozwoju osobistego - przygotuj się na cały cykl terapeutyczny. Taki cykl obejmuje minimum 10 zabiegów, często klienci kontunuują terapię przez cały rok, dwa lata w ustalonych razem z terapetą odstepach czasu i z określonymi przerwami na integrację procesów.

 

Czy jeśli nie wierzę w tego typu zabiegi terapia zadziała?

Twoja wiara w efekty zabiegu nie jest potrzebna by zachodziły procesy w ciele i nie zaklóca przebiegu danej sesji. Oczywicie psychika na wielki wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie i dobrze mieć w sobie otwartość na to co do nas przychodzi. Wtedy "rzeczy" dzieją się łatwiej i pełniej. Jednakże terapia zadziała także, jesli pozostajesz względem niej sceptyczny/a.

 

Czy terapia jest masażem?

Terapia czaszkowa to sekwencja różnych chwytów terapeutycznych skupionych przede wszystkim w obrębie kości krzyżowej, przepon ciała oraz kości czaszki i twarzy. Momentami dotyk przypomina delikatny masaż, jednak nie jest to typowy masaż, jaki znasz.

 

Czy terapię można łączyć z masażem?

Można jak najbardziej, to bardzo przyjemne i skuteczne połączenie. W swojej praktyce terapeutycznej najcześciej łączę elementy terapii czaszkowo-krzyżowej z autorskim masażem pleców i twarzy. Efekty np. po serii 10 takich zabiegów są bardzo pozytywne. Ta forma pracy z ciałem polecana jest szczególnie dla osób cierpiących na bóle pleców - w każdym odcinku - oraz bóle głowy (migrenowe i inne)

 

Czy można wykonywać tzw sesje rodzinne?

Zazwyczaj praca z dzieckiem powinna obejmować także całą rodzinę - ponieważ rodzina jest jednością. Sesje matka-dziecko można wykonywać w jednym pomieszczeniu, w tym samym czasie, przez dwie terapeutki jednocześnie. Zazwyczaj dochodzi wówczas do silnych uwolnień różnych wewnętrznych konfliktów, które najczęściej są wspólne dla dziecka i matki. Tym samym efekt takiej terapii jest głębszy niż, gdy pracujemy np tylko nad samym dzieckiem.

kreska

Warszawa - Wilanów, ul. Chorągwi Pancernej 86, tel. 605 100 387, e-mail: pracownia@zielonapomarancza.pl. Jeśli nie odbieram telefonu to znaczy, że pracuję - proszę o przesłanie smsa z zapytaniem - na każdy odpowiem! :)