praca z ciałem

 


 

menu spa 

Opinie

"Terapia czaszkowo-krzyżowa w wykonaniu Ani Dąbrowskiej to niezwykły sposób na wyciszenie się i integrację procesów psycho-fizycznych, które nieustannie zachodzą w nas. Piękna podróż w głąb siebie i wspaniała, godna zaufania Przwodniczka w osobie Ani. Jej wrażliwość, wyczucie i emanacja są niezwykle kojące. Gorąco polecam Anię."  Lena Świadek

 
"Z terapii czaszkowo krzyżowej u Ani korzystam regularnie od wielu miesięcy. Terapia ta i rozmowy z Anią pomogły mi bardzo w trudnym okresie mojego życia. Pomogły na poziomie psychicznym - dały mi impuls do zmian, pogłębiły moją świadomość i wniosły wiele nadziei i światła do mojego życia, a także fizycznym - uporałam się z migrenami, które męczyły mnie od kilku lat. Bardzo polecam tą terapię, jak i wspaniałą terapeutkę, która zawsze z dużą u ważnością i troską podchodzi do każdego pacjenta." Kasia S.
 

Mój osobisty kontakt z terapią czaszkowo krzyżową wiązał się z potrzebą znormalizowania przepływów energetycznych w ciele, zakłóconych w wyniku urazów emocjonalnych doznanych w przeszłości, szczególnie dzieciństwie. Sesje terapeutyczne z Panią Anną Dąbrowską uważam za bardzo skuteczną metodą uwolnienia traum i lęków skumulowanych w określonych partiach ciała. Metodzie tej w mojej opinii musi towarzyszyć klasyczna psychoterapia oraz wysiłek fizyczny. (...) Psychoterapia pozwala zrozumieć te sygnały, które zaczynają wypływać ze sfer podświadomości, a które dotychczas usilnie zaniedbywaliśmy. Co do wysiłku fizycznego (...) ma on sens w przypadku gdy docelowo trwa na poziomie intensywnym powyżej 30 min, wówczas poziom wydzielanych endorfin pozwala na konwersję energii depresyjnej w energię życia. Tak dobrana formuła terapii pozwoliła mi na uniknięcie wątpliwej przyjemności w postaci spotkania z farmakologią, które zalecono wcześniej w związku ze stwierdzoną nerwicą natręctw. Z kolei dzięki innym terapeutkom z Zielonej Pomarańczy zacząłem swe natręctwa traktować jako dar. I tak w istocie jest. Życzę wszystkim dużo szczęścia i wytrwałości na drodze samopoznania. Marcin Pchałek, z zawodu prawnik”

 

"Od wielu lat doskieraly mi silne bóle migrenowe. Od czasu zakończenia terapii c-k (a to bylo w 2010 roku), bóle glowy mogę policzyc na palcach jednej reki. Poza tym mam poczucie większej integracji swojego ciala. Dziękuję jeszcze raz :)). Elwira H."

 

"Do Ani na TCK trafiłam ponad dwa lata temu z polecenia terapeutki, która znając moje doświadczenia z dzieciństwa zasugerowała mi pracę z ciałem, za co jestem jej teraz bardzo wdzięczna. Zdecydowałam się jednak dopiero w momencie, kiedy po raz kolejny bardzo doskwierał mi ból kręgosłupa. W tym czasie korzystałam z rehabilitacji i masaży i pomyślałam, że nie zaszkodzi spróbować poza tym i silnymi lekami, nowej dla mnie metody pracy z ciałem.

Już na drugiej sesji TCK u Ani czułam wyraźnie, jak z moich nóg, które wydawały mi się wtedy bardzo rozluźnione, powoli schodzi napięcie w postaci takich krótkich drgań jakie się czasami pojawiają, gdy człowiek zasypia. Trochę mnie to zdziwiło, ale podczas kolejnych spotkań moje ciało reagowało w podobnie 'dziwny' sposób w wielu miejscach. Mimo, że Ania o wszystkim mnie informowała, zakupiłam książkę o terapii czaszkowo-krzyżowej, żeby lepiej zrozumieć, co się z moim ciałem wtedy dzieje i upewnić się, że to nie żadne czary;) Po sesjach czułam się różnie - czasami byłam wieczorem bardzo zmęczona i wcześniej niż zwykle zasypiałam, czasami miałam dziwny nastrój, byłam zła albo płakałam, wydawałoby się, bez powodu. Wyraźnie czułam, jak z mojego ciała znika powoli napięcie, którego wcześniej kompletnie nie byłam świadoma.

Teraz jestem już uważna i czuła na sygnały, jakie mi wysyła i pewna jego mądrości, staram się ich już nie ignorować. Bóle kręgosłupa pojawiają się już bardzo rzadko i mijają dużo szybciej. Cały czas ćwiczę też pod okiem trenera wzmacniając wszystkie mięśnie. Częściej się relaksuję i medytuję. Do Ani zwróciłam się ponownie niedawno, bo poczułam potrzebę pracy z ciałem na głębszym poziomie. Jestem na etapie dużej zmiany w życiu a mianowicie budowania od nowa swojej ścieżki zawodowej i czuję, że nie bardzo mi to wychodzi. Z doświadczenia już wiem, że to moje stare przekonania i lęki, wdrukowane w dzieciństwie schematy hamują mój obecny rozwój i nad ich poszukiwaniem i 'rozbrajaniem' pracujemy teraz skutecznie z Anią na sesjach Procesu Tworzenia

Praca z Anią to dla mnie niezwykle cenne chwile kontaktu z samą sobą w bezpiecznej i przyjaznej obecności, mądrym i intuicyjnym prowadzeniu Ani....Gorąco wszystkim polecam:) " Ania Walczuk

 

kreska

Warszawa - Wilanów, ul. Chorągwi Pancernej 86, tel. 605 100 387, e-mail: pracownia@zielonapomarancza.pl. Jeśli nie odbieram telefonu to znaczy, że pracuję - proszę o przesłanie smsa z zapytaniem - na każdy odpowiem! :)